Jdi na obsah Jdi na menu
 

Selena Gomez-Životopis

         Selena Kayleigh Gomez celým svým jménem se narodila jako jedináček narodila 22. července 1992 v New Yorku. Krátce poté se její rodiče, Mandy Teefy a Ricardo Gomez přestěhovali do Grand Praire v Texasu, kde Selena Gomez vyrůstala do svých 13 let. Její máma Mandy Tedey je bývalá divadelní herečka s italskými předky a její táta Ricardo Gomez je původem mexičan. Rodiče se rozvedli, když bylo Seleně 5 let. Selena Gomez svoje jméno dostala po zpěvačce tejano music Seleně.

Selena Gomez je americká herečka a zpěvačka známá především pro její ztvárnění Alex Russo v populárním televizním seriálu Disney Channel Kouzelníci z Waverly, který dokonce obdržel cenu Emmy. Selena Gomez si zahrála v televizních filmech A zase jedna popelka nebo Program na ochranu princezen.

Před Disney kariérou, měla jednu z rolí v seriálu Barney & Friends. V roce 2008, podepsala nahrávací smlouvu s Hollywood Records, a nahrála písně k soundtrackům Tinker Bell, A zase jedna popelka a soundtrackům seriálu Kouzelníci z Waverly. Dne 29. září 2009 její kapela, Selena Gomez & Scene, vydala své debutové album Kiss & Tell.


Svoji hereckou kariéru Selena Gomez začala již ve svých sedmi letech s rolí v dětském televizním seriálu Barney & Friends. Účinkovala také v různých reklamních spotech firem Wal-Mart, Hasbro a T.G.I. Friday's. Získala roli Gianny v sedmém a osmém pokračování seriálu. V roce 2003 Selena Gomez získala malou roli ve filmu Spy Kids 3D. Objevila se také v televizním filmu Walker, Texas Ranger: Trial By Fire. Ve stejném roce získala i svou první hlavní filmovou roli, když ztvárnila postavu Emily Grace Garcia ve filmu Brain Zapped.

V roce 2004 ji v rámci prvního celosvětového castingu objevila společnost Disney. Účinkovala v seriálu The Suite Life of Zack & Cody jako Gwen, ve třech epizodách seriálu Hannah Montana jako Mikayla. V roce 2007 vyhrála casting pro roli Alex Russo v seriálu společnosti Disney Wizards of Waverly Place, jehož premiéra byla v roce 2007.

Během roku 2008 účinkovala ve dvou celovečerních filmech; v animovaném filmu Horton Hears a Who! společně se Samanthou Droke a v pokračování filmu A Cinderella Story pod názvem Another Cinderella Story. Ve stejném roce vyhrála casting pro roli Carter v připravovaném filmu Princess Protection Program.
Selena Gomez také v roce 2008 také uzavřela smlouvu se společností Hollywood Records a nahrála své debutové album, které bylo uvedeno na trh v létě 2009. Ve stejném roce založila Ve spolupráci s XYZ Films vlastní produkční společnost July Moon Productions, která by pro ni měla zajistit další herecké příležitosti.

Konec!!!     
                             

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář